Szerb-magyar vállalkozások a közös jövőért
Vállalkozói szeminárium
A Háló Vajdasági Fejlesztési Alap június 14-én és 15-én tartott „Szerb-magyar vállalkozások a közös jövőért” című vállalkozói szemináriumon vendégül látta a vajdasági és dél-magyarországi mezőgazdasági termelők csoportját, illetve a mezőgazdasághoz és az élelmiszeriparhoz kapcsolódó vállalkozások képviselőit.
A kelebiai Ergela-n tartott találkozó többek között a határ menti élelmiszergazdaságban tevékenykedők üzleti (és nem végső soron baráti) kapcsolatát hivatott kialakítani, erősíteni. A rendezvény része a „Dél-pannon Élelmiszerlánc Hálózat” című projektnek, amelyet a Vajdasági Fejlesztési Alap, a Regionális Tudományi Társaság és aCsongrád Megyei Agrár Nonprofit Közhasznú Kft. együtt valósítanak meg. A projektet azIPA Határon Átnyúló Együttműködési Program támogatja.
A résztvevők a két napos szeminárium alatt a mezőgazdasághoz kapcsolódó szerveződés, együttműködés előnyeiről hallhattak, annak konkrét gyakorlatával ismerkedhettek meg, tapasztalatot cserélhettek. A hat elismert szakember előadás mindegyike kapcsolódott az élelmiszer gyártás ill. termesztés aktuális problémáihoz. A szemináriumon a jelenlevők között a szervező meghívására kiváló együttműködési gyakorlatot felmutató vállalkozók is voltak. Hasznos volt megismerni a jól működő, példamutató, az életben is működő közös érdekeket tiszteletben tartó üzleti együttműködés „technikáját”. Továbbá aktuális témaként jelentkezett a kivitel és behozatal a mezőgazdasági termékekre vonatkozóan, szabályozások, előírások melyekkel meg kell ismerkedni még mielőtt bárki belekezdene. A kivitel-behozatal lebonyolításával kapcsolatban számos gyakorlati tanács hangzott el. Ugyanakkor a vállalkozás irányítása, eredményességének folyamatos biztosítása is tudást igényel.
A szeminárium folyamán a résztvevők lehetőséget kaptak arra, hogy bemutassák saját gazdaságukat, vállalkozásukat, terveiket, együttműködési elképeléseiket. A vajdasági termelők (közöttük számos fiatal) véleményeket hallhattak Magyarország Uniós csatlakozásának a mezőgazdaságra gyakorolt hatásairól, veszélyekről, ajánlott lépésekről. A szeminárium fontos része volt a mezőgazdasági termékek értékesítési lehetőségét előmozdító e-piactér szerepének bemutatása is, amely a projekt várt eredménye, és amely az érdekelt termelőket, feldolgozókat a határ mindkét oldaláról hatékony módon összekötheti.
További képeket a képgalériában találhat.
Mellékletben lásd a rendezvény programját.
Olvasói hozzászólások
Ehhez a bejegyzéshez még senki nem szólt hozzá. Legyen Ön az első aki megosztja véleményét!
Új hozzászólás